Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Jeżeli potrzebujesz zamówić uszczelnianie okien Warszawa, zajrzyj tutaj.

Na samopoczucie domowników ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie możliwe mankamenty mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]