Zakres działania chirurga stomatologa

Zakres działania chirurga stomatologa

Nie każde schorzenia uzębienia możemy zlikwidować zwykłymi metodami. Kiedy są one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem bywa zwykle jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w przypadku dużych ubytków zębów, konieczności umieszczenia implantów lub mostów, uszkodzonych dziąseł i schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego typu nowotworów lub narośli. Jakie techniki są zatem wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, by zabiegi były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre pomyłki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Z pewnością najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – również tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych uszkodzeń lub chorych po wypadkach konieczne okazuje się czasem odbudowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą guzów czy narośli – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem sporych problemów. Warto więc powiedzieć parę słów na temat tego, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze będzie niewątpliwie to, by stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma również atmosfera w poradni oraz podejście dentysty do chorych – sporo powiedzą nam o nim komentarze wcześniejszych pacjentów, które znajdziemy między innymi w sieci bądź w gronie bliskich.