Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice na http://bit.ly/2wLskQu

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych kłopotów. Mikrofirmy zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, a ich szefowie często nie potrafią rzetelnie pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli wielu z nas – należy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom współpracy okaże się zadowalający?

Atuty korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom ds. księgowości, otrzymamy gwarancję, że potencjalne kontrole fiskusa nie zakończą się nałożeniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy troszczyć się o finansami samodzielnie, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Warto również wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie trzeba już często jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się tylko cennikiem porad – dziwnie niskie koszty obsługi na ogół oznaczają jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci posiadają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]