Sprzątanie strychów – jak pozbyć się zalegających śmieci?

Sprzątanie strychów – jak pozbyć się zalegających śmieci?

Niektóre śmieci nie mogą znaleźć się w zwykłym koszu na odpady komunalne. Powody tych zakazów bywają różne – czasem odpady przekraczają dopuszczalne rozmiary, innym razem nie jest to zgodne z wprowadzonymi w Polsce aktami prawnymi. Jak poradzić sobie z tymi kłopotliwymi śmieciami? Powinniśmy zawieźć je do pobliskiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. W każdej gminie musi działać jeden PSZOK, chociaż w największych miastach czasem mamy możliwość wybierać spośród wielu punktów. Niemniej jednak to rozwiązanie dostępne jest tylko dla osób, które dysponują własnym samochodem i znaczną ilością niewykorzystanego czasu. Pozostali odpowiedzialnie uczynią, postanawiając o wypożyczeniu kontenera na odpady.

Remonty oraz sprzątanie strychów – kiedy wypożyczyć kontener na odpady?

Nietypowe odpady generowane są w toku przeróżnego rodzaju robót. Zazwyczaj są to przebudowa budynków oraz – chodzi z reguły o pokaźne ilości gruzu, a także pudeł po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera będzie również idealnym wyjściem, jeśli chcemy opróżnić strych – w takim przypadku zmieścimy w nim wszystkie nieużywane od dawna zbutwiałe meble, sprzęty i zepsute urządzenia. Sprzątanie strychów czy prace budowlane staną się znacznie łatwiejsze, jeśli z okna pomieszczania do kontenera będzie prowadzić specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przenieść odpady bez potrzeby wyczerpującego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu powierzyć sprzątanie strychów i piwnic oraz wywóz odpadów?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale także wywóz różnych śmieci, to usługi świadczone między innymi przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się do klienta kontener o ustalonej objętości, który ten w czasie określonym w umowie wypełnia odpadami remontowymi lub zalegającymi sprzętami. Kontener jest w następnej kolejności wywożony z posesji, a jego zawartość przekazywana jest do miejsca, w którym zostanie legalnie przetworzona zgodnie z ustawą o odpadach.