Projekty budowlane – niezbędne do pozwolenia na budowę

Projekty budowlane – niezbędne do pozwolenia na budowę

Odszukaj fachowców, którzy sporządzą projekty budowlane Kraków

Trudno znaleźć istotniejszą rzecz niż budowa mieszkania. Powinniśmy przy tym wiedzieć, że nie będzie to łatwe wyzwanie, a największe problemy wiążą się z załatwieniem wszelkich urzędowych spraw. Najpierw należy uzyskać pozwolenie na budowę – a zostanie zatwierdzone, kiedy okażemy projekt budowlany. Projekt musi zostać stworzony przez architekta, a jego zawartość regulują odpowiednie ustawy. Co zatem powinien zawierać? Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika.

Projekty budowlane – zawartość

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan powinien być opracowany na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę oraz zawierać rozmieszczenie dotychczasowych i wznoszonych budynków , a także instalacji gazowych i wodociągowych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się także informacje o punkcie przechowywania odpadów, rozmieszczeniu zieleni i płocie. Projekty budowlane powinny poza tym posiadać projekty budowanych obiektów i nierzadko również informacje od firm dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W niektórych przypadkach konieczne będzie także zawarcie rezultatów testów podłoża.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, projekty budowlane są niezbędne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, iż rozpoczęta budowa musi przebiegać według strategii ustalonej w tym dokumencie, a wszystkie niedopatrzenia mogą być powodem jej niezatwierdzenia.

Nasza siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]