Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

Tu dowiesz się wszystkiego o wypożyczalni szalunków

Szalunki to krótkotrwałe elementy konstrukcyjne, z reguły składające się z sklejki laminowanej, desek czy też metalu, powszechnie wykorzystywanych w budownictwie. Używa się ich do stawiania, modelowania stosownego kształtu, a także podpierania konstrukcji z betonu bądź żelbetonu. Służą one również do zabezpieczania wykopów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. drzwi lub okien). To dzięki nim możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie schodów, betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży, stropów i innych elementów konstrukcyjnych.

Do wykopów, stropowe i ścienne – wypożyczalnia szalunków

Deskowania, to również określenie szalunków, rozróżniamy ze względu na metodę ich używania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, jak również moduły stosowane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei pośród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Sporo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków jest ogromnie popularny przede wszystkim wśród niewielkich przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Firmy, które świadczą tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miejscowościach, mają szeroki wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również zapewniają niewygórowane ceny. Wynajem szalunków zda egzamin także świetnie przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas oraz zdecydowanie przyspieszyć prace budowlane.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]