Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Przebudowa czy też budowa domu, sprzątanie piwnicy bądź strychu, prace w ogrodzie, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszą myśl w ogóle niezwiązane ze sobą czynności? W ich przypadku pojawiają się spore ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, jeśli nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich przypadkach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dobranej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu zalecamy wywóz odpadów?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest również chętnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to też najlepszy sposób na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, parkingów, boisk czy dróg wewnętrznych.