Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Wiele śmieci nie może trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu w szczególności o te, które wytwarzamy podczas wszelkiego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, opróżniania piwnicy bądź poddasza oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i pojemność

Szukając kontenera, należy skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w czasie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest zależna między innymi od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, jak również zdjęte panele podłogowe i skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych miastach, jak Katowice czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener w określone miejsce. Kontener należy zapełnić w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po napełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega utylizacji.