Kilka słów o pozycjonowaniu

Kilka słów o pozycjonowaniu

Pozycjonowanie stron Kraków - dowiedz się więcej o tej usłudze

Pozycjonowanie stron to szereg działań, które mają na celu zwiększenie widoczności stron w organicznych wynikach wyświetlanych w wyszukiwarce. Im wyżej strona wyświetla się w SERPach, tym więcej odwiedzin na witrynie, co w efekcie daje możliwość zwiększenia konwersji firmy. Drugim atutem tego działania jest budowa rozpoznawalności produktu, usługi czy też samego brandu.

Google ocenia każdą witrynę internetową pod kątem w przybliżeniu 200 najrozmaitszych wskaźników. Wynik tej diagnozy determinuje to, na którym miejscu strona albo jej podstrona wyświetli się internaucie w wynikach wyszukiwania na konkretną frazę. Za istotne czynniki rankingowe zawodowcy do spraw SEO uważają np. PageSpeed, jakość contentu, a takżelinkowanie (zewnętrzne i wewnętrzne).

Wyszukując w przeglądarce Google jakiekolwiek słowo, użytkownikowi zostanie zaprezentowany wykaz stron, które algorytm ocenił jako najlepiej odpowiadające na wpisane zapytanie. Jakie adresy pojawią się w rezultatach wyszukiwania najwyżej? Najczęściej te, których treść jest niepowtarzalna i odpowiednio wypełniona właściwymi frazami kluczowymi. Na pozycje nie bez wpływu jest także szybkość ładowania się witryny (zarówno w wersji na komputer, jak i mobile), właściwie zoptymalizowany kod HTML, a także jakość witryn www publikujących odnośniki do naszej strony.

Czy warto zlecić pozycjonowanie i optymalizację sklepu albo strony internetowej agencji SEO?

Algorytm Google cyklicznie jest modyfikowany, dlatego zaleca się zlecić pozycjonowanie sklepów oraz stron internetowych specjalistom. Świetnym wyborem będzie firma SEO posiadająca długoletnie doświadczenie w tym zakresie. W takich firmach pracuje wielu specjalistów nie tylko od SEO, ale również kreatywnego pisania czy programowania. Powierzając pozycjonowanie zewnętrznemu podmiotowi zaoszczędzone czas i środki można zaprząc w inne działania, które także zwiększą dochód firmy.

Do kogo skierowana jest usługa pozycjonowania stron i sklepów internetowych?

Pozycjonowanie to przede wszystkim oferta skierowana do właścicieli stron www, których zadaniem jest dotarcie do klienta i sprzedaż produktów bądź usług przedsiębiorstwa. Prowadząc dowolną działalność nierozważnie jest współcześnie nie posiadać strony firmowej bądź ją utworzyć, ale zaniechać jej pozycjonowanie. Konkurencja nie ustaje w staraniach o pozyskanie nowych klientów. Wedle statystyk aż 97% klientów poszukuje w internecie opinii o lokalnych firmach, co jasno pokazuje do jak dużej grupy klientów można tą metodą dotrzeć. A pojawienie się adresu sklepu lub strony w Top3 wyników wyszukiwania niesamowicie zwiększa szansę, że klient wybierze naszą ofertę.

Nasza siedziba:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]