Jak współpracować z architektem?

Jak współpracować z architektem?

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy architekta Kraków? Zajrzyj na joannaklusak.com

Wzniesienie domu to bez wątpienia najważniejsza rzecz w życiu wszystkich z nas. Należy zatem starannie to obmyślić oraz pamiętać o poradach specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie rezultaty dadzą podejmowane przez nas działania, wywrze z pewnością projekt domu. Mamy szansę co prawda wybrać stworzony już projekt, jednak by mieć pewność, że dom będzie taki jak nam chodziło, warto skorzystać z porad architekta. Ze względu na to, iż wielu czytelników nie wie, czym rzeczywiście się zajmuje, należy powiedzieć o tym parę słów.

O czym nie zapominać przed spotkaniem z architektem?

To, czy projekt zaspokoi konkretne oczekiwania, jest zależne zwłaszcza od rezultatów spotkania z architektem. Przygotowując się do architekta musimy przemyśleć, czego oczekujemy po budowanym domu i umieć przekazać mu to. Warto również zaznajomić się z najważniejszymi ustawami dotyczącymi budowy domu – przez to szybciej się dogadamy z architektem. Nie trzeba jednak się stresować, gdyż w przypadku problemów możemy poprosić go o poradę.

Jakie projekty stworzy architekt?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ów projekt zostanie wzięty pod rozwagę przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny znaleźć się w nim rozwiązania, na jakich będzie oparta planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży zaś do zatrudnienia ekipy budowlanej i będzie niezbędny do odbioru budowy. Zawartość obu projektów regulują specjalne przepisy.

Nasza siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]