Jak pracuje implantolog? O zakładaniu implantów zębów

Jak pracuje implantolog? O zakładaniu implantów zębów

Implanty zębów to najlepsza metoda na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno w przypadku braku jednego zęba, jak i ogólnego bezzębia. Ich głównymi zaletami są naturalny wygląd oraz względnie łatwa pielęgnacja – implant zęba, a dokładniej jego korona, wygląda identycznie, jak naturalny ząb. Przed ich zakładaniem nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów, jest to zatem mniej przykre dla pacjenta niż założenie mostu czy pełnej protezy. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ten zabieg i jakie kroki należy przed nim podjąć.

Implanty zębów – jak przebiega ich założenie?

Zabieg założenia implantów zębowych zaczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Równie ważne jest również właściwe nastawienie i opanowanie strachu. Następnie stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. To umożliwia mu odsłonięcie kości i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu korzysta się z technik piezochirurgii oraz stosownie dobranych wierteł. To niezwykle skomplikowany etap zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się umiejętnościami i wyczuciem. Precyzja niezbędna jest także przy wszczepieniu implantu zębowego w kość. Gdy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a lęk przed bólem

Proces wszczepienia implantu zębowego budzi u części osób strach przed potencjalnym przenikliwym bólem doświadczanym w trakcie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie lęk ten jest kompletnie bezpodstawny. Obecnie implantologia dysponuje niezmiernie skutecznymi środkami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo podatni na ból mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie usuwającego problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.