Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Utylizacja starych mebli Kraków - więcej o tej usłudze znajdziesz tu

Każdy z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których z różnych przyczyn nie potrafimy wyrzucić. Przeważnie przenosimy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy czy też na strych, by nie zajmowały miejsca w domu. Rzecz jednak w tym, iż po pewnym czasie i te pomieszczenia stają się tak zagracone, że codzienne korzystanie z nich okazuje się utrudnione. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania dogłębnych porządków, stanowiących przesłankę do tego, żeby pozbyć się nazbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie często urządzamy także, kiedy nabywamy zapuszczoną nieruchomość lub otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak łatwo wykonać wywóz starych mebli z domu, strychu oraz piwnicy.

Zleć wywóz mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, stare meble, fragmenty stolarki okiennej czy połamane panele ścienne lub podłogowe nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na odpady komunalne. Jeśli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy parę rozwiązania. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie dużym autem. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się na ogół raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na przechowanie odpadów o pokaźnej objętości. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on również o legalną utylizację jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery często świadczą też profesjonalną asystę przy sprzątaniu piwnicy, strychu względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko porzucone na wysypisku

Stare meble, jeśli zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą zostać spopielone lub trafić na składowisko. Po rozmontowaniu ich na części składowe i podzieleniu komponentów wedle surowca, z którego są wykonane, mogą zostać znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie się one składają, opiera się najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do wyrobu kolejnych biurek, krzeseł oraz półek.

Nasza siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]