Doradztwo personalne – powierz je doświadczonemu konsultantowi

Doradztwo personalne – powierz je doświadczonemu konsultantowi

Tu odnajdziesz unikalną ofertę doradztwa HR

Część przedsięwzięć prowadzonych przez dział Human Resources może przekraczać możliwości danego przedsiębiorstwa. Problem okazuje się nadzwyczaj poważny, gdy rozpoczęty projekt obejmuje zagadnienie nieznane do tej pory pracownikom i zakłada sporo niewiadomych. Zasadniczy dla poprawności przeprowadzenia całego procesu jest stopień zaawansowania zamierzenia i, co za tym idzie, wiedza niezbędna do jego ukończenia. W związku z tym w szeregu przypadków niezastąpione okaże się wsparcie zewnętrznych specjalistów, którzy, zależnie od projektu, mogą świadczyć doradztwo w wyznaczonych fazach projektu bądź podjąć się zarządzania całością. W jakich przypadkach podmioty winny skorzystać z usług doradztwa HR?

Doradztwo HR – kierowanie pojedynczymi etapami bądź całym projektem

Po pomoc proponowaną w ramach doradztwa HR, firmy sięgają w najrozmaitszych okolicznościach. Jednym z najważniejszych aspektów tego typu współpracy jest sprawdzenie poziomu satysfakcji zatrudnionych. Aby jego podsumowanie okazało się miarodajnei przydatne przy tworzeniu strategii, wymagane jest użycie adekwatnych metod pozyskania danych oraz ich poprawna interpretacja. Ponadto firmy częstokroć zwracają się do doradcy personalnego, aby zlecić mu realizację wszelkiego rodzaju audytów – przeważnie dotyczących komunikacji wewnętrznej. Jak wcześniej napomknęliśmy, funkcja konsultanta HR w całym procesie może być różnorodna. Czasami jest on project managerem, zarządzającym całym procesem od podstaw, innym razem natomiast jest tylko konsultantem merytorycznym, gwarantującym wszechstronną pomoc w przypadku jakichkolwiek problemów.

Doradztwo HR – jak zatrudnić właściwego konsultanta?

Efektywność kroków wdrażanych we współpracy z konsultantem HR w głównym stopniu zależy od tego, jakie umiejętności opanował dany specjalista. Podczas poszukiwania konsultanta HR trzeba przyjrzeć się przede wszystkim jego doświadczeniu. Warto sprawdzić to, z jakimi jednostkami przedtem współpracował i, co najważniejsze, jakie projekty tam przeprowadzał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]