Dlaczego warto zdecydować się na implantologię?

Dlaczego warto zdecydować się na implantologię?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak najlepsze wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, ale również mają wiele innych zalet. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Implanty zębów – jak przebiega leczenie?

Dziś implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz nieco mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczne skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się gorących dań, papierosów oraz alkoholu. Ważne będzie też wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zwalczają ból i obrzęk.

Implanty zębów – jak wybrać dentystę

Implantologia ma spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu bardzo istotne jest to, aby wybrać właściwego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek i trudności ze zdrowiem? Słusznie zrobimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi z dużym stażem i korzystnymi komentarzami poprzednich klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy ważne informacje.