Detektyw – pomoże nie tylko zdradzonym małżonkom

Detektyw – pomoże nie tylko zdradzonym małżonkom

Usługi detektywów cieszą się popularnością. Decydujemy się na na ich wynajęcie nie tylko w przypadku problemów rodzinnych. Ich usługi bywają przydatne również dla przedsiębiorców – pozwalają np. zweryfikować czy zatrudniony korzystający z L-4 naprawdę jest niezdolny do pracy lub czy informacje podane przez niego w zgłoszeniu o pracę są zgodne z prawdą. Warto zatem dowiedzieć się nieco na temat tego, jakie kwalifikacje powinien mieć detektyw i w rozwiązaniu których problemów może być pomocny.

Detektyw – niezbędna jest licencja

Nie każdy może wykonywać pracę prywatnego detektywa. Żeby legalnie działać w tym zawodzie, trzeba dysponować odpowiednią licencją, która wydawana jest po zaliczeniu państwowego egzaminu. Pamiętajmy jednak, iż osoby przystępujące do testu muszą również spełnić wcześniej określone wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa jednego z krajów należących Unii Europejskiej, świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta miejskiego lub powiatowego Policji i co najmniej średniego wykształcenia. Warunkiem jest także bycie osobą niekaraną, a odnośnie byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, osoby starające się o licencję detektywa muszą ukończyć 21 lat.

W jakich przypadkach zwrócić się o pomoc detektywa?

Największa część zadań, realizowanych przez detektywów dotyczy różnego typu kwestii rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zgłosić się między innymi kiedy mamy podejrzenie, iż nasz partner nie jest wierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic naszego dziecka należycie się nim opiekuje. Detektyw pomoże nam również ustalić faktyczną wysokość zarobków byłego partnera, co okaże się bardzo przydatne podczas spraw o ustalenie wysokości alimentów.