Biuro tłumaczeń – nie tylko przekłady pisemne

Biuro tłumaczeń – nie tylko przekłady pisemne

Pomimo coraz powszechniejszejznajomości języków obcych, popularność usług świadczonych przez biuro tłumaczeń wciąż nie maleje. Wrocław, Poznać i inne duże miasta to nie jedyne miejsca, gdzie działają, bo zapotrzebowanie na tłumaczenia wysokiej jakości utrzymuje się także w mniejszych miejscowościach. Jest ku temu wiele powodów. Po pierwsze – wiele czynności wymaga znajomości jakiegoś języka na zaawansowanym poziomie, dostępnych dla tych, którzy ukończyli studia lingwistyczne. Po drugie zaś – poza językiem angielskim, biura przeprowadzają także tłumaczenia z innych, mniej popularnych języków.

Co oferuje biuro tłumaczeń?

Ofertę biura tłumaczeń podzielić można na dwie grupy – tłumaczenia pisemne oraz ustne. Tłumaczenia pisemne dzielą się na zwykłe, specjalistyczne oraz przysięgłe. Tłumaczenia specjalistyczne prowadzone muszą być przez tłumacza, któremu znane są realia danej branży – dotyczą zazwyczaj analiz naukowych czy dokumentacji technicznych. Tłumaczenia przysięgłe wymagane są zaś przez urzędy oraz sądy i muszą być wykonywane przez tłumacza posiadającego odpowiednie uprawnienia. Jeśli idzie o tłumaczenia ustne, należy wspomnieć o tłumaczeniach symultanicznychktóre wykonywane są na żywo podczas konferencji czy wykładów.

Tłumaczenia – najpopularniejsze języki

Choć zakres usług oferowanych przez biura tłumaczeń jest naprawdę szeroki, niesłabnącą popularnością cieszą 3 języki. Chodzi głownie o tłumaczenia pisemne na język angielski i cieszące się tylko nieco mniejszą popularnością tłumaczenia pisemne na niemiecki. Warto napomknąć też o sporym popycie na tłumaczenia pisemne na język rosyjski. Kwestia najpopularniejszych języków prezentuje się identycznie, jeśli chodzi o tłumaczenia ustne.