Badania wysokościowe – przekonaj się, czy możesz pracować na wysokości!

Badania wysokościowe – przekonaj się, czy możesz pracować na wysokości!

Chcesz dowiedzieć się, kto oferuje badania wysokościowe Bielsko Biała? Nie zwlekaj! Koniecznie odwiedź www.testypsychologiczne.com.pl.

Pracą na wysokościach nazywamy wykonywanie czynności na wysokości powyżej trzech metrów nad gruntem czy podłogą. Dotyczy to zatem prac głównie budowlanych, ale także pracowników wykonujących roboty remontowo–budowlane, elektryków i osoby reprezentujące wiele innych dziedzin działalności. Jak przebiegają te badania?

Co kontrolują badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo że według przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy musi być wykonywana z zastosowaniem odpowiednich zabezpieczeń, jest szczególnie niebezpieczna, w związku z tym badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy takiej nie mogą wykonywać osoby mające zawroty głowy, narzekające na zaburzenia równowagi czy wykazujące kłopoty ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi więc kompletna diagnostyka z zakresu okulistyki, laryngologii (co ma związek z błędnikiem i równowagą) oraz neurologii. Badania wykonuje się poddając osobę badaną prostym testom przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń. Podczas badań można również zdiagnozować choroby do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do pracy na wysokościach, ich przeprowadzenie ma więc szczególne znaczenie. Nie należy obawiać się, że konieczne będzie poświęcenie na te badania dużo czasu, gdyż jest możliwość wykonania pełnej diagnostyki nawet w jeden dzień.

Badania wysokościowe – co ile
lat je przeprowadzać?

Badania wysokościowe trzeba wykonać przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, lecz nie jest to jednorazowy obowiązek. Pamiętając, iż podczas pełnienia obowiązków stan zdrowia może się pogorszyć, a także, że taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom tego typu trzeba poddawać się co dwa-trzy lata. Pracownicy, którzy mają więcej niż 50 lat, muszą natomiast poddawać się im rokrocznie.

Nasza siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]