Wymiana euro online – dlaczego warto?

Wymiana euro online – dlaczego warto?

Dowiedz się więcej o wymianie euro na złotówki.

Euro to względnie młoda waluta, ponieważ w postaci banknotów oraz monet została wprowadzona do obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona dzisiaj podstawowym środkiem płatniczym w przeważającej części państw członkowskich Unii Europejskiej. Polska do tej pory nie spełnia wymagań, umożliwiających wejście do strefy euro, co nie świadczy o tym, że Polacy nie używają tej waluty na co dzień, czy to zbierając oszczędności na koncie walutowym bądź też dokonując zakupów za granicą.

Waluta euro i zalety z jej korzystania

Powszechne użycie euro w krajach członkowskich UE znacznie ułatwiło życie większości mieszkańców Europy, zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Jednolita waluta to wszak mniejszy kłopot z oszacowaniem ewentualnego kosztu czy też zysku podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co uprzednio ze względu na gwałtowne wahania kursów między walutami wielokrotnie mogło okazać się błędną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa także na wolność podróżowania mieszkańców krajów członkowskich, którzy praktycznie w większości przypadków nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w pokaźną ilość pieniędzy w obcej walucie podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Teraz wystarczy im po prostu ich własna karta płatnicza, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów nakładanych przez bank przy płatności.

W kantorze internetowym od ręki poznasz cenę euro

Polska, mimo członkostwa w Unii Europejskiej od 2004 roku, po dziś dzień nie sprostała wszystkim kryteriom dopuszczającym wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, iż jako mieszkańcy państwa członkowskiego UE każdego dnia prowadzimy transakcje biznesowe i dokonujemy zakupów w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualną cenę euro na stronach kantorów internetowych, a jednocześnie również w mgnieniu oka wymienić euro na złotówki bez potrzeby wizyty w banku. Wymiana euro online z uwagi na niższe spready jest bardziej opłacalna i bardzo poręczna, bo można ją zaplanować o każdej porze dnia (nawet w nocy!), a kupno waluty dokonywane jest po kursach aktualizowanych co parę chwil, a nie – jak to z reguły ma miejsce w bankach i kantorach stacjonarnych – w oparciu o średni kurs z ubiegłego dnia.