Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe

Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe

Jeśli szukasz złotych monet, skieruj się na ten adres.

Osoby zainteresowane inwestycją w złoto mogą skorzystać z mnóstwa różnych propozycji: kolekcjonować biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje spółek działających na rynku metali szlachetnych lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w gałęzie gospodarki związane z tym kruszcem. Kolejną metodą jest nabycie złota inwestycyjnego, które oferowane jest w formie sztabek i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – nie są emitowane w ograniczonym nakładzie

Złote monety kojarzymy przeważnie z monetami kolekcjonerskimi, lecz monety bulionowe, czyli lokacyjne, czy to złote czy z innych kruszców, odróżniają się od nich w paru aspektach. Po pierwsze monety bulionowe są bite celem lokowania w nich kapitału, z tego zatem powodu ich nakład z danego roku nie jest ograniczony ilościowo, a raczej wyznaczany przez popyt na rynku. Monety bulionowe nie są bite w kolekcjach tematycznych bądź w nawiązaniu do ważnych rocznic, skutkiem tego ich wygląd bardzo rzadko podlega „odświeżeniu”. Z reguły złote monety bulionowe wybijane przez daną mennicę odróżniają się od siebie tylko rocznikiem emisji. Warto podkreślić, iż mnóstwo monet bulionowych, pomimo uważania ich za środek płatniczy, nie posiada przypisanego nominału wyrażonego w walucie, a ich bieżącą wartość determinuje waga oraz czystość użytego do ich bicia metalu. Plusem monet bulionowych jest to, iż są rozpoznawalne w każdym zakątku świata, a ich ewentualna sprzedaż jest w mniejszym stopniu obarczona ryzykiem straty aniżeli miejscowych monet kolekcjonerskich.

Złote monety bulionowe – jakie zamówimy w krajowych sklepach?

Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 oz, jednak emitenci wypuszczają także monety o wadze 1/50 czy 1/4 oz złota. Trzeba wiedzieć, że monety bulionowe wybijane są z reguły z 24 karatowego złota (.9999), ale przykładowo. Amerykański Gold Eagle bądź Krugerrand z Południowej Afryki wybijane są z kruszcu próby .9167. Gdy monety bulionowe zawierają dodatek miedzi, ma to przeważnie na celu wzmocnienie monety i w rezultacie zmniejszenie ryzyka jej zarysowania. Monety bulionowe z dodatkiem innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są oznakowane informuje o ilości czystego kruszcu użytego do ich wybicia.

W asortymencie krajowych dostawców złotych monet bulionowych zainteresowani ich nabyciem inwestorzy bez przeszkód znajdą najpopularniejsze z nich, między innymi Kangura, Pandę czy wspomniane powyżej Krugerrandy.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]