Srebro bulionowe – czy warto kupować takie monety lokacyjne?

Srebro bulionowe – czy warto kupować takie monety lokacyjne?

Jeśli szukasz srebrnych monet bulionowych, koniecznie odwiedź ten adres.

Monety bulionowe, nazywane też lokacyjnymi, są kolejną opcją dla osób pragnących lokować swoje pieniądze w metale szlachetne. Owszem, najpopularniejszym kruszcem również w tym obszarze inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnim okresie coraz więcej państw zaczęło wybijać monety bulionowe ze srebra, które ekspresowo zyskały sobie nowych sympatyków, szczególnie pośród inwestorów z niezbyt majętnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe – wartość ściśle powiązana z ceną rynkową srebra

Nie mijamy się z prawdą, jeśli powiemy, że monety bulionowe ze srebra są wręcz nowością na rynku inwestycyjnym. Sporządzane są w mennicach kilku krajów, i to zaledwie od lat 80-tych poprzedniego wieku (pojawiły się najpierw w Meksyku, w Chinach oraz w Kanadzie). Chociaż nabywane przez inwestorów od prawie pięćdziesięciu lat, ich oferta nie jest jeszcze tak bogata jak pokrewnych złotych monet. Srebro bulionowe jest jednakże wyśmienitą opcją dla osób pragnących zdywersyfikować swoje oszczędności, a które nie mogą pozwolić sobie na inwestycje w złoto bądź platynę lub które obawiają inwestycji w odpowiednio droższe monety kolekcjonerskie ze srebra. Czemu monety bulionowe uważa się za rozsądniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z identycznego metalu szlachetnego? Koszt zakupu monet kolekcjonerskich w momencie emisji zawsze zauważalnie przewyższa wartość kruszcu, z którego zostały wytworzone. Wpływa na to w głównej mierze ogólny koszt wybicia numizmatu (tj. stworzenie przez grafika unikatowego projektu oraz wytworzenie stosownych sztanc). Nie bez znaczenia ma także to, iż monety kolekcjonerskie emitowane są w limitowanej liczbie sztuk, co z marszu potęguje na nie popyt. Nie znaczy to jednakże, iż z roku na rok ich wartość będzie systematycznie wzrastać! Powinno się mieć na uwadze, iż tak jak jakikolwiek przedmiot kolekcjonerski, monety takie są warte tyle, za ile pragnie je kupić przyszły nabywca. Natomiast srebrne monety bulionowe pozbawione są aspektu kolekcjonerskiego (ich design odświeżany jest bardzo rzadko, a zarazem nie posiadają ograniczonego nakładu), dlatego ich wartość mocno powiązana jest z aktualną ceną srebra.

Srebro bulionowe – monety nie tylko o wadze 1 uncji trojańskiej

Srebro jest tanim kruszcem, w związku z tym monety lokacyjne z tego metalu z rzadka emitowane są w wadze mniejszej niż 31,1 g, czyli 1 oz. I choć nominał 1 uncji i próba srebra .999 to niejako standard dla tych monet, w sprzedaży dostaniemy też monety ważące 3 oz, 5 oz czy 0,5 kg. W polskich sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez trudu kupimy rozpoznawalne na każdym krańcu globu Britannie z Wielkiej Brytanii, Liście Klonowe z Kanady czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o niebanalnym nominale 1,5 €.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]