O wymianie walut przez internet – jak działa kantor online?

O wymianie walut przez internet – jak działa kantor online?

Nie przeszukuj już Internetu! Kantor online dla Ciebie znajdziesz na nordiqa.com/kantor-internetowy.html.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w oddziale banku – te pierwsze w dalszym ciągu funkcjonują supermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednakże w błyskawicznie transformującej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać waluty obce bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy nie licząc wymiany walut?

Działanie kantoru internetowego jest równie proste jak fizycznego kantoru. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest w głównej mierze to, że transakcje można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, na ogół z zeszłej doby. Kolejnym i niezwykle ważnym atutem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez instytucje bankowe i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze online spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują również kilka innych usług popularnych wśród użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w określonym przez klienta dniu czy też takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, kiedy ustalony przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kantor internetowy – usługa dla studentów zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory online to opcja dla wszystkich ceniących sobie komfort oraz dużą swobodę w rozporządzaniu swoimi środkami finansowymi. Wykorzystują je również osoby studiujące bądź pracujące za granicą i kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w walucie obcej. Lecz nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.