Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o tym, jak działa mass collect, uzyskasz na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę małym oraz dużym firmom.

Mass collect – gdzie to rozwiązanie będzie użyteczne?

Funkcja mass collect jest w rzeczywistości dość prosta. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest użyteczne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli np. w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszystkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przydzielenie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, standardowy przelew bądź przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie na eliminację możliwych omyłek, które mogą zdarzyć się w czasie tej czynności.

Mass collect również dla podmiotów rozliczających poniżej stu faktur

Choć mass collect nie jest obecnie proponowane we wszystkich bankach (mają ją m.in. kilka banków spółdzielczych i BNP Paribas) wypada zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, nawet takiej, która miesięcznie wystawia mniej niż setki dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem śledzenie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]