Kiedy kredyt bez historii kredytowej jest dobrą opcją?

Kiedy kredyt bez historii kredytowej jest dobrą opcją?

Zaciąganie kredytów cieszy się dzisiaj wielką popularnością, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Istnieje bardzo wielka liczba Polaków, którzy nie mogą wziąć kredytu, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Banki zwykle posiadają odrębne zasady, według których przyznają kredyty bądź odmawiają ich przyznania. Można jednak wymienić ogólne czynniki, determinujące kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które mają już zaciągnięte pożyczki. Na największe problemy powinni przygotować się ci, którzy nie zaciągnęli jeszcze ani jednego kredytu. Należą do nich przede wszystkim studiujący i kredytobiorcy, którzy na rynku pracy działają od niedawna i osiągają niewielkie zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło. Z faktem, że kredyt nie zostanie im udzielony, muszą liczyć się również emeryci. Rzecz jasna, kredytu nie otrzymają także osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy, a także wykonujące pracę za granicą. Okoliczności te powodują, iż teoretycznie niemożliwe jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, ponieważ kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej warto skorzystać z pomocy pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank posiada mniej rygorystyczne przepisy i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe spłacanie zobowiązań, warto więc zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w instytucji, w której planuje się uzyskać kredyt. Znakomitym wyjściem jest również na przykład zaciągnięcie kredytu nie samodzielnie, lecz wspólnie z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych opcji, które doradzić może dobry pośrednik, jest wiele.