Frank szwajcarski w kantorze online – prosta wymiana po aktualnym kursie

Frank szwajcarski w kantorze online – prosta wymiana po aktualnym kursie

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o kursie franka, uzyskasz na www.kantor.pl.

O franku szwajcarskim większość Polaków nie wie za dużo, tak naprawdę raptem to, że jest to ta waluta, w której tysiące osób zaciągnęło kilka lat wstecz kredyty hipoteczne, które dziś spłacają z problemami. Tymczasem historia tej waluty jest całkiem ciekawa.

Waluta znana ze swojej zdumiewającej stabilności – frank szwajcarski

Jak wiadomo, frank szwajcarski to waluta Szwajcarii, jednak jest to także środek płatniczy w Liechtensteinie. Obok m.in. dolara, funta szterlinga oraz euro, frank szwajcarski jest zaliczany do głównych walut w dzisiejszym świecie. Lecz nie był to pierwszy pieniądz, który pojawił się w obiegu na obszarze historycznej Szwajcarii. Frank tak naprawdę pojawił się dopiero w XIX wieku i zastąpił liczne miejscowe waluty, które wcześniej emitowano w poszczególnych kantonach. Przez nieomal dwa stulecia swojego istnienia frank szwajcarski wsławił się swoją ogromną stabilnością, unikając między innymi destabilizacji w czasach kryzysów gospodarczych i politycznych, jakie miały miejsce w XX i XXI w. Co ciekawe, frank szwajcarski uważany jest za jedną z najładniejszych walut świata. Ósma seria banknotów emitowana od połowy 90-tych charakteryzuje się rzadką wertykalną orientacją oraz oszałamiającą kolorystyką. Na frankach przedstawiono osobistości z obszaru sztuki (na przykład Jacoba Burckhardta, Le Corbusiera czy Alberto Giacomettiego), a nie jak zwyczajowo bywa – oblicza królów, ministrów czy wojskowych. Natomiast tematem nowej, dziewiątej serii banknotów są nauka, kula ziemska i przyroda.

Aktualny kurs franka – takie dane uzyskasz na stronie kantoru

Frank szwajcarski nieustająco cieszy się znacznym zainteresowaniem inwestorów, jednak jego kurs śledzą także uważnie osoby z nieuregulowanymi zobowiązaniami w tej walucie. Żeby poznać najnowszy kurs franka szwajcarskiego, rekomendujemy zaglądać na stronę kantorów internetowych, gdzie notowania franka odświeżane są w co kilka sekund. Tu można również prześledzić wahania ceny franka w dowolnie wskazanym przedziale czasu. To opcja użyteczna dla inwestorów analizujących swoje dalsze kroki, a także dla frankowiczów czekających na korzystny moment, aby wymienić walutę przed spłatą najbliższej części zadłużenia.

Nasza siedziba:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]