Czym cechuje się kredyt gotówkowy?

Czym cechuje się kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych usług oferowanych przez banki. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż możemy pożyczyć tak nawet nieduże sumy – w wielu bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również być sposobem sfinansowania poważniejszych wydatków, bowiem zazwyczaj jego największa suma to nawet 100 000 PLN, jednak klienci o najwyższych dochodach – na przykład prawnicy – mogą uzyskać aż pięćset tysięcy złotych. Koszty kredytu gotówkowego zależą w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co jeszcze należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – czemu się opłaca?

Jak można wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu klientów. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu pieniądze otrzymujemy najwyżej po paru dniach, zaś dzięki niewielkim restrykcjom, mogą ubiegać się o niego także osoby z niskimi dochodami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, gdyż podobnie jak przy innych rodzajach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można wydać na dowolny cel – zarówno na kupno akcesoriów AGD, jak i auta czy pokrycie kosztów wymarzonego urlopu.

Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy?

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, musimy wiedzieć, że łatwo wówczas o pomyłki, których efektem okazują się najczęściej ogromne finansowe tarapaty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przeanalizować, zwracając uwagę zarówno na oprocentowanie, jak i inne koszty – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością będą zatem usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie oddać go bez większych problemów.