Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Panele podłogowe kupisz na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę godzin, a każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na suchym gruncie – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać również o oddzieleniu ich od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia gotowe?

Najważniejsze zasady układania paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie są uszkodzone, gdyż później sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w domu. Pamiętaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]