Wyprawa w Alpy – popularna destynacja miłośników trekkingu

wyprawa w alpy

Polscy pasjonaci gór, którzy znają już dobrze każdą marszrutę w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Sudetach, nierzadko zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i wertują oferty eskapad w inne europejskie góry. Wielu z nich skusi podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Najważniejsze informacje o Alpach

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią kilka krajów, m.in. Słowenię, Włochy, Szwajcarię oraz – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt w Europie, to znaczy Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne wierzchołki, o których pokonaniu marzą wspinacze ze wszystkich stron świata, to przykładowo Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m czy Dufourspitze – 4634 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Aiguille du Dru oraz Trzy Szczyty Lavaredo. Alpy dzielą się na wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy łączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktowów

Jakie wycieczki w Alpy oferują lokalni organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest kilka ciekawych propozycji przeznaczonych dla entuzjastów gór o przeróżnym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyły już biegłość w jeździe na nartach i mogą pochwalić się odpowiednią kondycją fizyczną, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei do osób zaawansowanych kierowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, którzy myślą przede wszystkim o części szkoleniowej, polecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu naukę podstaw prawidłowego przemieszczania się w wysokich górach. Niezaprzeczalnym plusem tych wycieczek jest to, że odbywają się w niewielkich, najczęściej 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z uczestników może liczyć na dogłębną uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju doznaniem, przynoszącym satysfakcję z przełamywania osobistych ograniczeń, ale także rozpalającym apetyt na więcej.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]