Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Wypoczynek na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży, który jest w Polsce znany od ponad wieku i nadal znajduje kolejnych miłośników. W ostatnich kilku latach doczekał się jednakże godnego rywala. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Daje on znacznie większych wrażeń niż spływ, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie krajobrazów niedostępnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting po Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie oczywiście umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zyskana na przykład w kajaku lub kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Żeby bez przeszkód stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej kondycji i powinni cenić sobie aktywne, nawet nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy rekompensują cudowne widoki. Spływ Dunajcem to doskonała sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca przynależą bowiem do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo rejonów Polski, a nawet Europy. Rafting Dunajcem to także wspaniała opcja dla miłośników adrenaliny, albowiem szlak bogaty w liczne przeszkody i zakola dostarczy wielu niezapomnianych emocji.