Czego nauczysz się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Czego nauczysz się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Zainteresowany kursem zimowej turystyki wysokogórskiej? Kliknij w to miejsce.

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. Praktycznie co parę dni, a najczęściej w miesiącach, kiedy wczasowicze masowo zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w pobliżu słynnych szczytów, w mediach informują o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przygotowania wybrali się na wycieczkę trasą powyżej ich umiejętności. Wobec tego pasjonatom gór chcącym przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w plenerze w niedużych grupach

Najlepszą drogą, żeby nabyć potrzebną wiedzę jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie prowadzonym przez profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, przewodników górskich i instruktorów wspinaczki. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, władania czekanem, zaznajomią się z regułami autoasekuracji, asekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które okazują się konieczne w razie najrozmaitszych niefortunnych sytuacji. Szkolenie omawia dodatkowo reguły prawidłowego postępowania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma długoletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w niedużych grupach, które zwykle nie przekraczają 6 osób. To sprawia, że zdobywanie nowej wiedzy ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, aby mogli oni efektywnie opanować najważniejszą wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]