Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Chcesz zamówić szatersy? Sprawdź skyshutters.pl.

Projektując wystrój domu, na ogół nie poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Zazwyczaj wybiera się klasyczne aranżacje, to znaczy zasłony i firanki, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Z czego wytwarzane są okiennice dekoracyjne typu shutters

Głównym atrybutem shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, dzięki czemu można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od zachcianek lokatorów. Produkuje się je z listw drewnianych, z płyt MDF, a także PCV. Shuttersy instaluje się przeważnie na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach widuje się jeszcze stosunkowo rzadko, ale większość z pewnością kina bądź ekranu telewizora, ponieważ tego typu okiennice są często używane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w południowych Stanach USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Praktyczne zastosowanie ozdobnych okiennic shutters

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko znakomicie wyglądają, lecz mają również praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można w pasywny sposób regulować użycie padającego światła: latem hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a w zimne – zapobiegać jego ucieczce. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i nie ma zwykle przeszkód, żeby umieścić je na większości ram okiennych. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nadzwyczaj elegancki wygląd, przez co wpływają na zwiększenie wartości posesji. Warto też uwydatnić, że shuttersy są regulowane bez wykorzystania żyłek, co właściciele zwierzaków lub rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się sterczące sznurki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]