Wiadro z mopem – niezbędne w każdym domu i zakładzie pracy

Wiadro z mopem – niezbędne w każdym domu i zakładzie pracy

Kup mop płaski na verdeavis.pl

Czyszczenie podłogi zdaje się zadaniem bardzo łatwym – niezbędne są do tego mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy idzie o sporą powierzchnię lub nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Wtedy warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki najwydajniejszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza dwie cechy – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Należy również pamiętać, że twardsze włókna lepiej zbierają ubrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma służyć do mycia posadzek o znacznym metrażu – przykładowo sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów.

Mocny trzonek i wiadro – ważne akcesoria do mopów profesjonalnych

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i wydajnie myć posadzki. Niemal równie ważne są także dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane w znacznym stopniu upraszcza i skraca czas pielęgnacji podłóg. Podczas czyszczenia wielkich powierzchni zalecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]