Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

shuttersy wewnętrzne, okiennice ozdobne

Planując aranżację pomieszczenia, na ogół nie poświęca się dużo uwagi oknom. Zwykle wybiera się tradycyjne rozwiązanie, to znaczy firanki oraz zasłony, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mało znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Shuttersy – nowinka w polskich domach

Podstawową właściwością shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome, wobec tego można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, zależnie od potrzeb mieszkańców. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt MDF. Shuttersy montuje się głównie na oknach, jednakże bardzo dobrze sprawdzają się również na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w polskim budownictwie widuje się jeszcze sporadycznie, ale każdy z nas na pewno przyjrzał się im na ekranie telewizora bądź w kinie, ponieważ tego rodzaju okiennice są bardzo popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Australii czy Afryce Południowej.

Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz

Oprócz tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters świetnie się prezentują, mają one również praktyczne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w upalne miesiące ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zatrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z wieloma stylami wnętrz i da się je umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo elegancki wygląd, zatem podwyższają wartość domu. Warto dodatkowo uwydatnić, że shuttersy reguluje się bez wykorzystania łańcuszków, co rodzice ciekawskich dzieci lub posiadacze psotnych psów i kotów, które zerwać sterczące sznurki, uznają na pewno za kolejny plus.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]