Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Chcesz kupić domowe urządzenie do drenażu limfatycznego? Odwiedź tę stronę.

Presoterapia to forma masażu, której zadaniem jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX wieku – to zbiór różnorodnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak również punktu masażu.

Aparat do masażu uciskowego – pobudzenie przepływu chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są maszyny do presoterapii odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory rękaw naciska na kończynę, stymulując w ten sposób przepływ chłonki. Istnieje mnóstwo zaleceń do poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. To w głównej mierze obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się także dość popularna wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Mobilne aparaty do presoterapii w domu

Ogromne możliwości zastosowania aparatów do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na ulepszenie tego sprzętu. Dziś osoby chętnie korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, przy użyciu innowacyjnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być uprzednio skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. miażdżyca bądź stany zapalne, które wskazane jest uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]