Osłaniaj usta i nos przed wirusami – o maseczkach ochronnych

Osłaniaj usta i nos przed wirusami – o maseczkach ochronnych

Szukasz maseczki ochronnej? Wejdź na vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Jeszcze niedawno maski ochronne kojarzyły się jedynie z medykami czy też japońskimi turystami zwiedzającymi nasz kraj. W ostatnim okresie z uwagi na rozprzestrzeniające się okresowo niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maseczki na twarz oraz te wielokrotnego użytku są coraz częściej noszone przez Polaków.

Po co nam maski wielorazowe?

Maski na twarz zakrywają nos oraz usta, dzięki czemu zmniejsza się zagrożenie przedostania się wirusów i zarazków do systemu przez śluzówkę. Niektóre maseczki zaopatrzone są w transparentną przyłbicę z tworzywa sztucznego, która w pełni chroni twarz, a w szczególności oczy, przez które też może dojść do zakażenia. Maski na twarz powinny być zakładane przez lekarzy, pielęgniarki i policjantów, którzy są na co dzień narażeni na bezpośredni, długotrwały kontakt z ludźmi zarażonymi. Zdrowym osobom takie maseczki posłużą do osłony przed niebezpiecznymi patogenami podczas pracy lub korzystania z transportu publicznego. Jest to poniekąd przymusem w czasie zagrożenia zarażeniem się nadzwyczaj niebezpiecznym koronawirusem COVID-19.

Jak wybrać maseczki ochronne na twarz do powszedniego zastosowania?

Maseczki powinny być komfortowe oraz zapewniać bezproblemowe oddychanie. Maska musi mieć kontakt z twarzą włącznie nie drażniącą powłoką tkaniny, przykładowo bawełny. Zaleca się kupować maski na twarz, które wykonano z certyfikowanych materiałów filtracyjnych wykorzystywanych w branży medycznej i które są ozonowane przed zapakowaniem. Niektórymi maseczkami można posługiwać się wielokrotnie, naturalnie pod warunkiem zastosowania wytycznych znajdujących się w instrukcji do nich załączonej.

Nasza siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]