Odżywki a maski do włosów – różnice

Odżywki a maski do włosów – różnice

Znajdź maski do włosów

Nasze włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich stan źle wpływają m.in. częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce lub silny wiatr. Jednakowo niebezpieczna może okazać się stylizacja za pomocą suszarki bądź prostownicy, korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków, farbowanie lub zasypianie z mokrymi włosami. To sprawia, że włosy wymagają ciągłej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są zbyt duże, możemy do tego wykorzystać odżywkę. Nierzadko jednakże ten kosmetyk bywa niewystarczający.

Co odróżnia maski do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów regenerują bardziej intensywnie aniżeli zwykłe odżywki. Lepiej również zabezpieczają włosy. Specjaliści nierzadko nazywają je „jedzeniem” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowę nawet bardzo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Żeby przeniknęły w głąb komórek włosów oraz skóry, trzeba je wypłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, najodpowiedniej używać ich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników odpowiedzialnych za polepszenie stanu włosów. W zależności od przeznaczenia danego kosmetyku, pojedyncze składniki mogą być zestawione tak, żeby chronić włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak keratyna, wszelkiego typu olejki, a także silikony. Naturalne maski do włosów zawierają ponadto ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]