Naturalne źródło witamin – sok z kiszonej kapusty i buraków

Naturalne źródło witamin – sok z kiszonej kapusty i buraków

Kup sok z kapusty.

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia znów wracają do naszego menu. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają także nowe, do tej pory mniej popularne owoce oraz warzywa. Kiedy piszemy o leczniczych zaletach żywności poddanej fermentacji nie sposób pominąć także napojów takich jak kombucza, kefir albo rozmaitego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych jarzyn. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na uwagę – pomagają w prosty i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu organizmowi substancje potrzebne dla jego właściwego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – co w nich się znajduje?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie dużo związków wpływających pozytywnie na nasze samopoczucie. Najistotniejszym komponentem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za proces fermentacji. Sok z kapusty, ogórków czy pozostałych kiszonek to także świetne źródło witamin. Warte uwagi jest zwłaszcza duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już 150 ml tych soków dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek należy też pić ze względu na zawartość witamin z grupy B, witaminy K i E oraz znaczne stężenie soli mineralnych.

Dlaczego warto spożywać sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z uwagi na zawartość bakterii fermentacji mlekowej korzystnie oddziałuje na naszą odporność oraz pracę jelit. Co więcej liczne witaminy polepszają działalność układu nerwowego, łagodzą objawy depresji, szkorbutu i cukrzycy, jak również pomagają walczyć z osłabieniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki powinny oprócz tego sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, jak przykładowo niestrawność lub wrzody dwunastnicy. Pobudzają one również apetyt i działają osłonowo podczas terapii antybiotykami i pobudzają apetyt.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]