Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Listwę podłogową kupisz na www.balticwood.pl

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów i ochraniają dolną część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, żeby nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i wspaniale współgra z eleganckimi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]