Kontenery na złom i gruz – niezastąpione na placach budowy

Kontenery na złom i gruz – niezastąpione na placach budowy

Więcej o kontenerach rolkowych na ekombud.pl/kontenery-rolkowe/

Nie wszystkie śmieci powinny być wyrzucane do pojemników na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to najczęściej tych, które są generowane w czasie różnych prac budowlanych i renowacji, a także odrzutów industrialnych. Należy je transportować do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą zutylizowane zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych sytuacjach mogą jednakże wyniknąć trudności związane z magazynowaniem oraz transportem odpadów. Aby się przed nimi ustrzec, warto zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – na gruz lub materiały sypkie

Najpopularniejsze kontenery otwarte są dostosowane do składowania oraz transportu starych mebli, gruzu, opakowań i pokrewnych odpadów. Poza tym w użyciu są również kontenery uszczelniane, które bardzo dobrze sprawdzają się przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (między innymi tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są również niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak granulaty, wióry metalowe bądź trociny. Ich załadunek ułatwia zamontowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla jakich firm?

Odbiorcami usług producentów kontenerów na odpady są różne podmioty. Wśród nich można wymienić m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz parające się opróżnianiem mieszkań, a także wszelkiego rodzaju zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na odpady decydują się podmioty świadczące usługi wywozu gruzu i odpadów wielkogabarytowych. Użyczają je one klientom, a po wypełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich przechowywania lub recyklingu.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]