Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Drukarkę 3D kupisz na cadxpert.pl

W ofercie CadXpert natkniesz się wyłącznie na urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, pracują m.in. w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad trzech dekad – a konkretnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze rozwiązania oraz maszyny. Oszacowano, iż wykorzystując drukarki 3D i pozostałe urządzenia Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny praktycznie o 90 procent. Kluczowe idee pracy ekspertów firmy Stratasys to gwarantowanie wysokiej klasy produktów i usług, a także pomoc techniczna i merytoryczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu i biznesu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – pionierska technologia LFS

Formlabs to następny uznany producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs tworzy najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak między innymi SLA i SLS. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduży model, pracujący w autorskiej, innowacyjnej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest typem technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się prostą obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym prekursorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Wyraźnie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, jak również precyzyjnym odwzorowaniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dlatego można otrzymać identyczne makiety, do czego dąży się przede wszystkim w masowej, seryjnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki mają rozległe zastosowanie w różnych sektorach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest precyzyjny oraz trwały, a w trakcie procesu drukowania nie zdarza się przemieszczenie warstw oraz nie pojawiają się zniekształcenia.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]