Kapsułki Nespresso – zamienniki są już w sprzedaży

Kapsułki Nespresso – zamienniki są już w sprzedaży

Więcej w temacie kapsułki Nespresso zamienniki na cafessima.pl.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych zwolenników. Obecnie jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele popularnych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Kolejnym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Venezia, Firenze, Roma oraz Trieste. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty palonego drewna, orzechów laskowych czy pieczonego chleba. Inni poważani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso też od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza również polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Chocolate oraz Vanilla.

Opakowania obecne w większości sklepów mieszczą przeważnie 10 szt kawy w kapsułkach. Jednak dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć koszt napoju. W przypadku, gdy kupujący ma wątpliwości, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]