Jakie rolety oferują sklepy internetowe

Jakie rolety oferują sklepy internetowe

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przywykliśmy do zasłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, ale również pozwala to decydować o ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Zwykle do zasłaniania okien korzystamy z firanek i zasłon, ale w ostatnich latach często wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie typy rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych i okiennych. W większości z nich kupimy również wszystkie niezbędne akcesoria, tj. kółka z żabkami, karnisze metalowe, wsporniki ścienne i sufitowe czy rozety. W jednym sklepie będziemy w stanie dobrać pełen zestaw konieczny do założenia rolet. A to, które rolety wybierzemy, będzie zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby robić przemyślane zakupy. Na przykład, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na roletach rzymskich dość łatwo osiada kurz, gdyż produkowane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do regulacji dopływu światła do mieszkania posłużą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w biurze, salonie, pokoju dziecięcym, a nawet w łazience. Te rolety posiadają przemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ważne, regulacja ma miejsce bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wyprodukowane są z materiału, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – jakich błędów się wystrzegać

Nasze okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety o wymiarach proponowanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, by dobrze obliczyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą mało estetyczne. Jeśli więc nie mamy doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonalistom.