Dużo trenujesz? Potrzebujesz właściwie dobranych spodni sportowych

Dużo trenujesz? Potrzebujesz właściwie dobranych spodni sportowych

Kup spodnie piłkarskie na sklep-hummel.pl.

Każdy, kto codziennie uprawia sport, powinien mieć w szafie spodnie sportowe. Jak zatem prawidłowo wybrać ten element odzieży, żeby komfortowo czuć się podczas ćwiczeń?

Krój spodni sportowych warto dopasować stosownie do rodzaju ćwiczeń

Może się wydawać, że to nieważne, jakiego typu spodnie sportowe wybierzemy, ważne żeby były praktyczne. Nie jest to prawdą! W sprzedaży oferowanych jest sporo typów spodni opracowanych dla różnych zapotrzebowań osób uprawiających sport. Między innymi, spodnie piłkarskie mają wąskie nogawki od kostki do kolan, co ułatwia bieganie w nich. Natomiast spodnie bramkarskie są zaopatrzone w dodatkową warstwę pianki na kolanach oraz z boku ud, aby chronić zawodnika, kiedy rzuca się na trawę po przechwyceniu piłki. Do treningów fitness kobiety zazwyczaj ubierają leginsy sportowe, które są wygodne oraz nadzwyczaj elastyczne, co zapewnia znaczną swobodę poruszania się i sprawdza się zarówno przy ćwiczeniach siłowych, jak i rozciągających. Jeżeli zaś chcemy nabyć strój do joggingu, warto poświęcić wyjątkową uwagę na odpowiednie dopasowanie spodni – nie mogą one być za obszerne, jednakże nie mogą z drugiej strony wywoływać odczucia skrępowania (muszą po prostu dobrze układać się na sylwetce). Ich nogawki powinny zwężać się w kierunku kostki i dokładnie do niej lgnąć. Dobrze także, żeby ich koniec znajdował się nieco ponad butem. A pas spodni do biegania powinien swobodnie leżeć na naturalnej linii bioder bądź talii noszącego je sportowca.

Spodnie sportowe powinny być wytworzone z przewiewnej tkaniny

Zazwyczaj osoby zaczynające przygodę ze sportem nie widzą różnic między odzieżą sportową, a odzieżą przeznaczoną do zakładania na co dzień i myślą, iż dowolne dresowe spodnie z bawełny sprawdzą się także podczas treningu. To błąd, bowiem bawełniane tkaniny pochłaniają wilgoć, ale jej nie odprowadzają, co sprawia, iż wysychają o wiele dłużej albo w ogóle. Ćwiczenie w takiej stroju może skończyć się nie tylko przeziębieniem, lecz również wystawia na kontakt z bakteriami, które błyskawicznie namnażają się w przemokłej tkaninie. Z tej właśnieprzyczyny stroje sportowe od renomowanych producentów szyta jest z tkanin szybkoschnących, efektywnie odprowadzających pot, a równocześnie gwarantujących dobrą przewiewność. Nabywając odzież w sklepie internetowym zalecamy skrupulatne sprawdzenie tabeli rozmiarów artykułu oraz opisu towaru, żeby mieć maksymalną pewność, że dany fason spodni sportowych jest tym, którego szukamy.

Nasza siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]