Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To również doskonały pomysł na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu albo sypialni, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a różnych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – dalsze przykłady zastosowania

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar światła może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują także do każdego współczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoratywną. Rozbudowana kolorystyka i współczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli pragniesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.