Czy warto mieć w mieszkaniu biokominek wolnostojący?

Czy warto mieć w mieszkaniu biokominek wolnostojący?

Gdy nadchodzą zimne miesiące często marzymy o tym, żeby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, iż mieszkając w mieście jest to niewykonalne, bo w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy wykorzystać biokominek wolnostojący.

Gdzie pasują biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to znakomite rozwiązanie dla mieszkań, loftów czy eleganckich hoteli. Nie wymagają podłączenia do komina, bowiem używane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, z tej przyczyny ich czyszczenie jest łatwe, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co istotne, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu mieszkania, ważne tylko, by zapewnić mu należytą cyrkulację powietrza, bowiem spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości CO2. Nie jest on też montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się okres zimowy albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu schować do czasu aż powtórnie nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, szczególnie tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one także wyjątkowo stabilne. Czy biokominek może całkowicie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, ponieważ nie wyzwala tak dużej ilości ciepła, jak klasyczny kominek, jednak jego atuty estetyczne sprawiają, że jest bardzo pożądanym elementem wyposażenia wnętrza.

Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego wystroju wnętrza

Różnorodność biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dopasować do praktycznie dowolnego stylu wnętrza. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków o prostych kształtach, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych barwach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim wzornictwem staromodny kominek. Ci, którzy umeblowali dom w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, także znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o owalnym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są modele w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz większe biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są wyposażone w rolki ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wzorów wielu modeli są znani i poważani projektanci.