Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

okiennice wewnętrzne, shuttersy w sypialni

Szutersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z wystrojem wnętrz w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okiennic można zastosować również w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż doskonale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości, jak również przebywa się w nim większą część dnia. Dlatego też wypada zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko zachwycający, ale równocześnie przytulny. Opcja ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła docierającego do pomieszczenia, co umożliwia np. zupełne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć serial, bądź jego przyjemne ściemnienie, kiedy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – wyjątkowo prosta pielęgnacja

Opcja regulacji wnikania światła do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże też z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Na dodatek okiennice typu shutters tworzą mocną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również znakomite rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich utrzymanie jest wyjątkowo proste i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się także w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecięcym.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]