Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Chcesz kupić lampę solną? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Niewielkie ozdoby z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po Europie, a czasem kupujemy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie to po prostu ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji obiektów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale również inne narzędzia.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne są estetyczne i łatwo dobierzemy je do aranżacji mieszkania, bo są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, jako że nie ma kamieni o identycznych kształtach i strukturze krystalizacji. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nieregularną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy zajmujący się sporządzaniem owych lamp, nadają im przeróżne formy, np. walca bądź sześcianu.

Lampa solna a wytwarzanie ujemnych jonów

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, czyli wytwarzania jonów ujemnych, które równoważą te wyzwalane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi jednostkom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki emitują te lampy, jest kojący i subtelny, toteż poleca się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność albo stres, bowiem przy nich można łatwiej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się tylko lamp solnych. Robi się z nich także przepiękne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w gastronomii, jak również aranżacji wnętrz.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]