Bryczesy – zapewnij sobie komfort jazdy

bryczesy, spodnie bryczesy

Jazda konna wymaga nie tylko wielu wyrzeczeń, ogromnych pokładów cierpliwości i godzin pracy, ale też odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Chcesz kupić wysokiej jakości bryczesy? Ogromny wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, co minimalizuje zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być ciasne i elastyczne, a jednocześnie nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec czuje się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wytwarzany z skóry ekologicznej, silikonu lub innych materiałów zapewniających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący też łydki i uda, bądź kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one posiadać warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Istotne są także walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek czy liczne kieszenie.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]