Błyszczyki, konturówki, pomadki – o kosmetykach do ust

Błyszczyki, konturówki, pomadki – o kosmetykach do ust

Chcesz zamówić kosmetyki do ust? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Trafnie dopasowane produkty do ust potrafią odmienić nasz makijaż. Czasem starczy sięgnąć po odważniejszy kolor, przykładowo fuksję lub karmin, aby cera z miejsca stała się bardziej ożywiona, a makijaż dopracowany. Często jednakże nie wiemy, jak wybrać kosmetyk idealny do naszych preferencji. Tutaj prezentujemy garść rekomendacji.

Makijaż ust – które kosmetyki wybrać na start?

Na początek warto zadbać o należytą pielęgnację ust. Aby optymalnie je nawilżyć, sięgnij po balsamy do ust. W zależności od preferencji, możemy wybierać wśród balsamów w tubce, z aplikatorem lub o oleistej konsystencji. Kolejnym znaczącym etapem w pielęgnacji ust jest cykliczne używanie peelingu. Można kupić gotowy kosmetyk lub zrobić go samodzielnie (np. połączyć oliwę z odrobiną cukru). Peeling umożliwia zlikwidowanie suchych skórek z ust, dzięki czemu naniesione pomadki wyglądają lepiej.

Aby makijaż ust był trwały, powinno się je optymalnie przygotować pod nakładanie pomadki. Rozpoczynamy od bazy pod pomadki do ust, mającej na celu wygładzenie i nawilżenie skóry ust. Baza również wydłuża wytrzymałość makijażu i wzmacnia barwę szminki. Dalej wybieramy pasujący kolor konturówki do ust. Najlepiej, żeby był on identyczny jak kolor pomadki czy też o ton jaśniejszy. Kredka pozwala na precyzyjne zaznaczenie zarysu ust i zapobiega nieestetycznemu „przelewaniu” się szminki. W sprzedaży dostępne są konturówki automatyczne lub strugane.

Pomadki do ust to produkty dostępne w sporej gamie wykończeń oraz barw. W asortymencie sklepów znajdują się pomadki kremowe, matowe czy mające w składzie błyszczące drobinki. Matowe pomadki są odporne na ścieranie, a dzięki temu bardziej trwałe. Czasem można kupić je też w płynnej konsystencji. Jednak jeżeli lubisz naturalny look albo przeważnie nanosisz make-up naprędce, to zalecamy postawić na błyszczyk do ust. Korzystając z tego produktu nie musisz starannie zaznaczać kształtu warg – i tak będą one nawilżone, a makijaż będzie prezentować się bez zarzutu. W sklepach są błyszczyki nie tylko w barwach beżowych, więc bez problemu dostaniesz taki, jakiego szukasz. Błyszczyki także nadają ustom żywego blasku, optycznie je powiększają oraz nawilżają je.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]