Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Znajdź kaski jeździeckie

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, w których ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, ze względu znaczną prędkość i wysokość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa można nabyć 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami, a także pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask jeździecki nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]