Balustrady balkonowe drewniane czy z innych materiałów?

balustrady zewnętrzne drewniane, balustrada drewniana

Gdy kupujemy mieszkanie zwykle nie mamy żadnego wpływu na stylistykę balkonu, bo wysokość czy wygląd barierek został już niewątpliwie wybrany przez dewelopera. Natomiast gdy budujemy własny dom mamy możliwość osobiście podjąć decyzję o tym, jak ostatecznie będzie prezentować się nasz balkon lub taras.

Balustrady na taras i balkonowe – jak je dobrać?

Na to jaka balustrada balkonowa najlepiej spełni swoje zadania w nowo projektowanym obiekcie wpływa wiele czynników. To w szczególności kształt balkonu – inne barierki będą dobrze wyglądać na balkonie skonstruowanym na bazie prostokąta, a inne na balkonie zbudowanym na bazie prostokąta, inna natomiast na niezwykle modnych w ostatnich latach balkonach owalnych. Najrozsądniejsze opisać swoje oczekiwania architektowi, który opracowuje projekt budowlany obiektu i wraz z nim ustalić finalny design balkonu. Architekt bez wątpienia zatroszczy się o to, by konstrukcja odpowiadała wszelkim dyspozycjom w kwestii bezpieczeństwa ich eksploatacji, między innymi ustali optymalny rozstaw tralek, a w dalszej kolejności wyszuka rozwiązania estetyczne korespondujące z charakterem domu.

Drewniane balustrady balkonowe sprawdzą się w domku letniskowym i na działce

Architekci mogą do swoich planów dobierać z kilku modeli balustrad balkonowych wyprodukowanych z różnorodnych surowców: z cegieł, z drewna, z kamienia, a nawet szkła. Dzisiaj przeważnie korzysta się z balustrad wykonanych z czarnej stali, które dobrze wyglądają z prostymi formami rozpowszechnionymi we współczesnym budownictwie. topowym trendem jest wykorzystanie w roli wypełnienia przęseł na balkonach nie tralek z metalu, a siatki lub mlecznych oraz przejrzystych tafli szkła. Stalowe balustrady jednak ciężko dopasować do góralskiego budownictwa tradycyjnego, gdzie niezbędne są drewniane balustrady balkonowe, by wzornictwo domu zachowało równowagę. Drewniane balustrady sprawdzą się również rewelacyjnie na tarasie domku letniskowego bądź domku na działce. Drewniane poręcze oraz tralki pokryte wysokiej jakości środkami osłaniającymi przed działaniem wilgoci potrafią zachować się w bardzo dobrym stanie przez lata.
Miejmy na względzie to, że przy wyborze balustrady na balkon, nieważne czy stalowej czy z drewna, warto kierować się w pierwszej kolejności jakością, a nie jej kosztem. Nadrzędnym zadaniem balustrady jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, a to nie ma ceny.

Nasza siedziba:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]